• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Batony białkowe ENERVIT na mecie półmaratonu

  Batony białkowe ENERVIT na mecie półmaratonu

  Półmaraton to dystans, który wymaga od ludzkiego ciała odpowiedniej strategii żywieniowej. Prawidłowe przygotowanie przed startem (superkompensacja glikogenu) oraz suplementacja podczas biegu przyczyniają się w ogromnym stopniu do utrzymania dobrego samopoczucia na trasie, możliwości wytworzenia siły mięśniowej, a tym samym – uzyskania zadowalającego czasu na zawodach.

  Dlatego na trasie biegu – dokładnie na 2, 3 i 4. punkcie nawodnienia (znajdujących się odpowiednio na 11, 14 i 18. kilometrze), poza wodą Cisowianką, będziecie można chwycić izotoniczny napój marki Evervit, będącej partnerem 4F Półmaratonu Praskiego.

  Nie można jednak zapominać, że po przekroczeniu linii mety organizm człowieka nadal potrzebuje wsparcia – najbardziej kluczowe jest 40-60 minut po zakończonym biegu. Jest to czas, w którym mikrouszkodzenia mięśni powstałe w trakcie biegu oraz glikogen mięśniowy odbudowują się najbardziej efektywnie. Wychodząc na przeciw naturalnym potrzebom biegaczy, Enervit wesprze każdego uczestnika w szybkiej regeneracji, dostarczając na linię mety całą gamę batonów białkowych:

  NOWOŚĆ Baton The Protein Deal – dostarcza 20 gramów białka, przyczyniającego się do wzrostu oraz utrzymania masy mięśniowej. Baton o wyjątkowym smaku i strukturze, znacznie odbiegającym od tradycyjnych batonów białkowych. Pozbawiony oleju palmowego i glutenu, o niskiej zawartości cukru. Dostępny w 3 smakach: kokosowym, ciasteczkowym i czekoladowo – waniliowym.

  Enervit Power Sport Protein Bar z 26% i 28% zawartością białka – dzięki stosunkowi białka do węglowodanów jest doskonałym patentem na przekąskę potreningową oraz szybką regenerację po mocnym starcie (10-11 g białka i 20 g węglowodanów). W skład batonów wchodzą płatki kukurydziane oraz płatki owsiane, dzięki czemu produkt jest w pełni bezglutenowy. Batony dostępne są smaku czekoladowym i jogurtowo – waniliowym.

  Enervit Gymline Muscle High Protein Bar z 37% zawartością białka – opracowany w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania dla osób podejmujących intensywny wysiłek fizyczny, szczególnie w okresie okołotreningowym i po starcie. Bananowy baton High Protein Bar 37% zawiera w sobie aż 20 gramów białka, będąc jednocześnie źródłem witaminy B6 (odpowiedzialnej za prawidłowy metabolizm białek) oraz kwasu pantotenowego i niacyny (przyczyniających się do redukcji uczucia przewlekłego zmęczenia).

  Dla wszystkich osób rejestrujących się do udziału w tegorocznym 4F Półmaratonie Praskim Enervit przygotował promocyjną ofertę, o której przeczytasz TU.

  Skip to content