Drodzy Wolontariusze!

Przed nami 9. Nocny Półmaraton Praski oraz bieg na dystansie 5 km – Piątka Praska, które odbędą się w sobotę 7 września 2024r.

Jak zapewne już wiecie, żadna większa czy mniejsza impreza sportowa nie może obejść się bez zaangażowania wolontariuszy, czyli Was. Jeśli jesteś pozytywną osobą, lubisz pomagać innym, pracować w grupie, zdobywać nowe umiejętności i jeśli chcesz być częścią wyjątkowego wydarzenia, to potrzebujemy właśnie Ciebie!

Pomóż biegaczom w realizacji ich marzeń! Poczuj satysfakcję i radość z tego, że jesteś częścią ich sukcesu!

W tym roku potrzebujemy wsparcia:

  • w depozytach,
  • w punktach Start/Meta,
  • w punktach nawadniania/odżywczych.

Poniżej przedstawiamy opis zadań dla poszczególnych grup zadaniowych:

Depozyty

Mogłoby się wydawać, iż w depozytach nie ma tak naprawdę dużo pracy – najczęściej każdy uczestnik umieszcza swoje rzeczy w worku, który jest oznaczony jego/jej numerem startowym. Ot przyjęcie bagażu oraz jego wydanie. Fakt…, ale jeśli przemnożymy to przez 10 tysięcy potencjalnych biegaczy, gdy każdy z nich najpierw zostawia depozyt, a następnie po niego wraca, to – jak możemy sobie wyobrazić – tworzy się z tego całkiem trudna operacja. Ciekawe wyzwanie, polecamy szczególnie grupom zorganizowanym, osobom energicznym i dokładnym!

Czas zaangażowania: 7 września, sobota, ok. 18:00-00:30

Start/Meta

Lubisz wyzwania, szybką akcję wymagającą sprawnej koordynacji i refleksu? W tej grupie z pewnością się odnajdziesz. Wolontariusze strefy Startu i Mety odpowiadają za organizację i koordynację działań związanych z rozpoczęciem biegu oraz jego zakończeniem – czyli między innymi za kierowanie ruchu biegaczy do odpowiednich stref czasowych, wręczanie medali, wody, produktów regeneracyjnych, dekoracje. Niewątpliwie jest to wyzwanie, szczególnie gdy w jednym momencie na metę wbiega kilkaset osób.

Czas zaangażowania: 7 września, sobota, ok. 18:00-00:30

Punkty nawodnienia/odżywcze

Wyobraź sobie, że biegniesz bez przerwy już kilka, kilkanaście kilometrów… Co czujesz po dłuższym biegu lub już w jego trakcie? Zmęczenie? Tak, na pewno. Coś jeszcze? Pragnienie!!!

Punkty nawadniania są szczególnie ważne, bo właśnie na nich biegacze czerpią energię potrzebną do pokonania kolejnych kilometrów trasy. Pracując na punkcie nawodnienia – m.in. gasząc pragnienie i dopingując biegaczy – masz bezpośredni wpływ na ich sukces, w dużym stopniu to właśnie Ty motywujesz ich do pokonania własnych słabości. Masz ponadto okazję poczuć atmosferę sportową, a przy okazji zdobyć doświadczenie w kluczowym obszarze logistyki dużej imprezy.

Do zadań wolontariuszy należy przygotowanie punktu, czyli rozłożenie stołów, napełnienie kubeczków napojami, przygotowanie bananów itp., a po zakończonym biegu posprzątanie punktu, czyli zebranie zużytych kubeczków oraz wszystkich pozostałych artykułów, poskładanie stołów.

Niewątpliwie jest to wyjątkowe wyzwanie, polecamy szczególnie osobom energicznym i pozytywnie zakręconym!

Czas zaangażowania: 7 września, sobota, ok 18:00- 00:30

Punkt pierwszy 18:00-22:30

Punkt drugi 18:00-23.30

Punkt trzeci 18:30-23.30

Punkt czwarty 18:30-00.30

Organizacja pracy wolontariuszy.

Z uwagi na wieczorny charakter imprezy i późne godziny pracy podczas 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia lub za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego osoba, która do dnia 7 września 2024 r. ukończy 16 lat. Wzór upoważnienia znajduje się w zakładce Wolontariat.

Wolontariusze pomagają w grupach. W każdej grupie jest koordynator, który organizuje pracę swojego zespołu.

Wolontariusze otrzymują:

koszulkę, napoje, suchy prowiant, zaświadczenie o odbytym wolontariacie, ubezpieczenie NNW.

Zatem jeśli 7 września 2024 r. masz trochę wolnego czasu, chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia, poczuć odpowiedzialność za swoją cząstkę 9. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej, to nie pozostaje nic innego jak tylko dołączyć do nas wypełniając formularz zgłoszeniowy 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres wolontariat@polmaratonpraski.pl

Regulamin
Regulamin wolontariat

Zgoda rodzica
Zgoda rodzica na wolontariat

Rejestracja
Rejestracja wolontariat