• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Henryk Szost i Mariusz Giżyński zapraszają do udziału w Nocnym 4F Półmaratonie Praskim

  Henryk Szost i Mariusz Giżyński zapraszają do udziału w Nocnym 4F Półmaratonie Praskim

  Rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost oraz wielokrotny medalista mistrzostw kraju w półmaratonie Mariusz Giżyński zachęcają do startu w naszej imprezie. Oto video, jakie długodystansowcy nagrali podczas treningów w Albuquerque.

  Szost i Giżyński podpowiadają, dlaczego warto na etapie rejestracji do Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego skorzystać z przygotowanej przez Enervit promocyjnej oferty. Wielokrotni medaliści imprez mistrzowskich rekomendują osobiście przez nich testowane specyfiki. Więcej informacji o wspominanych żelach energetycznych, które można dokupić na etapie rejestracji znajduje się TUTAJ.

  Krajowa elita dobrze zna naszą imprezę. W ubiegłej edycji Henryk Szost wygrał 4F Piątkę Praską – bieg na 5 km towarzyszący półmaratonowi, choć na metę wbiegał ramię w ramię z innym specjalistą biegów długich, olimpijczykiem z Rio de Janeiro – Arturem Kozłowskim. Dla obu zawodników start na krótkim dystansie był elementem regeneracji po mistrzostwach Europy w Berlinie.

  Mariusz Giżyński w ostatnim 4F Półmaratonie Praskim wystartował w roli… pacemakera. Mistrz Polski w półmaratonie i biegach przełajowych, dwunasty zawodnik mistrzostw Europy (2010) w biegu maratońskim chciał w ten sposób podziękować kibicom i biegaczom, za wsparcie, jakie sam zwykle dostaje. Tym razem to wspierał wszystkich, którzy 1 września 2018 r. chcieli złamać czas 1:20.

  W tym roku nie będzie inaczej – niezależnie, czy na starcie, na trasie, czy na mecie – możecie liczyć na wsparcie krajowych zawodowców!

  Skip to content