• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Napój izotoniczny ENERVIT na punktach nawodnienia

  Napój izotoniczny ENERVIT na punktach nawodnienia

  Półmaraton to dystans, który wymaga od ludzkiego ciała odpowiedniej strategii żywieniowej. Prawidłowe przygotowanie przed startem (superkompensacja glikogenu) oraz suplementacja podczas biegu przyczyniają się w ogromnym stopniu do utrzymania dobrego samopoczucia na trasie, możliwości wytworzenia siły mięśniowej, a tym samym – uzyskania zadowalającego czasu na zawodach.

  Dlatego na trasie biegu – dokładnie na 2, 3 i 4. punkcie nawodnienia (znajdujących się odpowiednio na 10, 14 i 19. kilometrze), poza wodą Cisowianką, będziecie można chwycić izotoniczny napój marki Evervit, będącej partnerem adidas Półmaratonu Praskiego.

  Enervit to włoska firma, która od 50 lat działa na rynku suplementów i przekąsek, tworzonych w oparciu o badania naukowe i praktykę topowych zespołów sportowych takich jak UAE Team Emirates czy Trek Segafredo. Wszystkie produkty marki Enervit skierowane są do osób prowadzących aktywny tryb życia – zarówno na poziomie amatorskim, jak i na poziomie PRO. Nad składem oraz jakością premium produktów czuwają eksperci z zespołu Enervit Equipe, do którego należą najlepsi dietetycy sportowi, lekarze, fizjolodzy sportu oraz sami zawodnicy.

  Enervit – przed, w trakcie, po wysiłku

  Obecnie Enervit skupia się na edukowaniu osób, dla których aktywność fizyczna i zdrowe przekraczanie granic możliwości własnego ciała jest ważnym elementem życia. Podział produktów na przed, w trakcie i po wysiłku, jak również gotowe strategie żywieniowe wespierają w odpowiednim doborze produktów, umożliwiających wykorzystanie naturalnego potencjału organizmu.

  Strategia na półmaraton

  Przygotowanie do półmaratonu opiera się głównie na odpowiedniej superkompensacji glikogenu – potocznie nazywanej ładowaniem węglowodanami. Jej celem jest załadowanie maksymalnie dużej ilości węglowodanów do tkanki mięśniowej, którą stopniowo zużywa się w trakcie biegu, podtrzymując spoziom glukozy we krwi żelami energetycznymi, tabletkami do ssania oraz napojami izotonicznymi. Te ostatnie wspierają również osiagnięcie odpowiedniego stanu nawodnienia, tak by stan odwodnienia czy hiponatremii nie zwiększał tętna podczas półmaratonu – ograniczając tym samym tempo pokonywanej trasy.

  Napoje izotoniczne Enervit Isotonic Drink

  Zadaniem napoju izotonicznego jest zwiększenie tempa wchłaniania wody z przewodu pokarmowego, uzupełnienie strat sodu, a w połączeniu z 25 gramami węglowodanów z 4 różnych źródeł w porcji Enervit Isotonic Drink – przyczynia się dodatkowo do wsparcia wytrzymałości podczas długotrwałego wysiłku fizycznego oraz redukcji zmęczenia. Dla biegaczy na trasie Półmaratonu Praskiego dostępny będzie Enervit Isotonic Drink w najnowszym naturalnym składzie – pozbawiony barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku oraz sztucznych słodzików. Jest to ewenement na trasach maratońskich i półmaratońskich, na których podawane są zazwyczaj napoje izotoniczne ze szkodliwym błękitem brylantowym czy benzoesanem sodu.

  Więcej o produkcie TUTAJ.

  Skip to content