• 6. Wieczorny 4F Półmaraton Praski
 • 31 sierpnia 2019, 20:30
 • Trasa Wieczornego 5. Półmaratonu Praskiego

  Trasa Wieczornego 5. Półmaratonu Praskiego

  Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa, czyli warunki idealne do biegu!

  Płaska trasa, wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom, to już tradycja Półmaratonu Praskiego. Po niezwykle pozytywnych ubiegłorocznych komentarzach i wzorem wielkich światowych imprez w tym roku nie zmieniamy jej przebiegu. Trasa będzie dokładnie taka jak w edycji 2017. Dzięki temu dajemy Ci szansę nie tylko na życiówkę, ale również możliwość sprawdzenia swojego progresu. Po rywalizacji w poprzedniej edycji teraz dostaniesz odpowiedź na pytanie, jak znajomość trasy wpływa na wynik i jakie znaczenie w bieganiu ma doświadczenie.

  Start Wieczornego 5. Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach PGE Narodowego, skąd wbiegniemy w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcimy w al. Waszyngtona, następnie pobiegniemy klimatyczną Saską Kępą (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udamy się na Gocław. Przebiegniemy m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegniemy na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów pobiegniemy szeroką i płaską prostą do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi, m.in. ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe ponownie będą zlokalizowane na błoniach PGE  Narodowego.

  Startujemy 1 września o godz. 20:30!