• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Rekopol – ciekawie o segregacji odpadów

  Rekopol – ciekawie o segregacji odpadów

  Co się dzieje z butelkami i puszkami, które zostają po biegu? Jak przebiega segregacja odpadów i na czym dokładnie polega? Tego dowiecie się na placu imprezy, na stanowisku Rekopol.

  Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – przejmuje od przedsiębiorców obowiązek recyklingu opakowań wprowadzanych wraz z produktem na rynek. Od kilkunastu lat prowadzi kampanie edukacyjne w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, a także świadomych zakupów.

  Podczas wydarzenia ekipa firmy Rekopol przypomni uczestnikom prawidłowe zasady segregowania odpadów, zwrócą uwagę na najpopularniejsze błędy i rozwieją wątpliwości. Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w grach zręcznościowych, kole fortuny, a także przekonać się, że recykling to nie tylko wydumane pojęcie, a rzeczywisty proces, który zadzieje się jeśli tylko odpowiednio będziemy postępować z naszymi odpadami.

  Rekopol prowadzi między innymi ogólnopolską kampanię edukacyjną Dzień bez Śmiecenia, program edukacyjny Działaj z imPETem!, w który rocznie angażuje się kilka tysięcy przedszkoli i szkół podstawowych, a także wraz  Miecią – mobilną strefą edukacyjną zaaranżowaną w śmieciarce edukuje mieszkańców całej Polski.

  Skip to content