• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Muzyczne brzmienie 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego

  Muzyczne brzmienie 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego

  Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu! A jeśli macie sięgać po życiówki, to dobrze, aby na trasie towarzyszył Wam muzyczny doping. Dlatego spodziewajcie się punktów z DJ’ami, zespołów muzycznych, bębniarzy i innych atrakcji! Oto, co Was czeka na trasie 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i adidas Runners Piątki Praskiej.

  Start, meta oraz miasteczko biegowe będą zlokalizowane na błoniach PGE Narodowego. To dla uczestników gwarancja wygodnego dojazdu komunikacją miejską i po prostu wielki komfort uczestnictwa. To właśnie tu – na scenie głównej – Julita Kotecka z adidas Runners wprowadzi Was w biegowy rytm, dzięki specjalistycznej rozgrzewce, oczywiście z dynamiczną muzyką.

  adidas Runners Piątka Praska
  Jako pierwsi, o godz. 19.30, na ulice stołecznej Pragi ruszą uczestnicy rywalizacji na 5 km. Energii dodadzą im aż trzy punkty muzyczne: bębniarze ze Strefy Rytmu, których spotkacie na rogu ulicy Sokolej i Jagiellońskiej, a potem punkt kibica adidas Runners. Dalej już upragniona meta.

  adidas Półmaraton Praski
  Światło, muzyka, a o godz. 20.30 sygnał do startu, po którym biegacze ruszą w ul. Zamoyskiego, dalej przez fragment ul. Jagiellońskiej, na której mogą spodziewać się bębniarzy ze Strefy Rytmu.

  Dalej ul. S. Okrzei, koło punktu kibica adidas, na Wybrzeże Szczecińskie. Następnie długi, prosty i doskonale nagłośniony Wał Miedzeszyński. Idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. 

  Przy Moście Łazienkowskim – bębniarze Strefy Rytmu, za kolejne 1,5 km zagra DJ, potem Zespół USTA, czyli trójka przyjaciół: Melania, która śpiewa i gra na saksofonie, Krzysiek na basie i Mikołaj na perkusji. Klasyczne brzmienia uzupełniają się u nich elektronicznymi melodiami, łącząc wiele gatunków: elektronikę, jazz, funky, a nawet pop.
  Na wysokości Mostu Siekierkowskiego kolejny punkt z DJ, tym razem ze wsparciem konferansjera (ekipa Domofonia).
  Przy ul. gen. Abrahama Abrahama, czyli na 12 km biegu, ponownie nakręcą biegaczy bębniarze ze Strefy Rytmu. I tak szybko kolejne trzy kilometry zlecą, a na klimatycznej ulicy Francuskiej czekać będzie strefa TU Prevoir – tu możecie spodziewać się dopingu całej ekipy wyposażonej w łapki do kibicowania.Na 16 km, czyli przy Al. Waszyngtona znów stanowisko z DJ’em, aby lekko się biegło do kolejnego punktu – czyli strefy adidas Runners na 19 km.

  Kawałek dalej bębniarze Strefy Rytmu, ale w upragnionym czasie dotrwać do mety.

  Do udziału w półmaratonie zapisało się już blisko 5000 osób, a przeszło 1200 zamierza wystartować w adidas Runners Piątce Praskiej.

   

  Skip to content