• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  Już blisko 5500 osób chętnych do startu

  Już blisko 5500 osób chętnych do startu

  Już 4500 osób zapisało się do udziału w 7. Nocnym adidas Półmaratonie Praskim, a kolejny tysiąc osób szykuje się do startu w towarzyszącej mu adidas Runners Piątce Praskiej. Oba biegi, ze startem i metą na błoniach PGE Narodowego, zostaną przeprowadzone na szybkiej trasie wiodącej głównymi arteriami prawobrzeżnej części stolicy.  

  Rekordy dla każdego

  Już siódmy raz tysiące osób będą mogły zmierzyć się z szybką i płaską trasą, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu. Trasa sprzyjająca ustanawianiu rekordów życiowych to tradycja tej imprezy.

  W tym roku o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą na długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Dalej ulice stołecznego Gocławia, okolice jeziorka Balaton, a ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa i meta na błoniach stadionu PGE Narodowego, gdzie będzie także miasteczko biegowe. To dla uczestników gwarancja wygodnego dojazdu komunikacją miejską i po prostu wielki komfort uczestnictwa w biegu.

  Błonia stadionu to olbrzymia przestrzeń z łatwością mieszcząca tysiące biegaczy, możliwość zrobienia rozgrzewki tu lub w Parku Skaryszewskim znajdującym się po drugiej stronie al. Zielenieckiej (500 m od startu).

  W miasteczku biegowym wszystko znajdzie się w zasięgu wzroku – start, meta, depozyty, toalety, prysznice, grawer. A do tego atrakcje dla kibiców i znajomych na czele z food trackami, które zapewnią różnorodne przekąski, idealne na sobotni letni wieczór.

  adidas Runners Piątka Praska – sportowa zabawa dla każdego

  Kolejny raz Półmaratonowi Praskiemu towarzyszyć będzie Piątka Praska, rozgrywana w tym roku we współpracy z społecznością adidas Runners. Dla jednych 5 km będzie dobrym testem szybkości, dla innych początkiem biegowej przygody. Tu królować będzie uśmiech i zabawa.

  Pamiątkowe medale

  W tegorocznym projekcie organizatorzy postawili na klasyczną okrągłą formę. W ponadczasowy kształt wpletli ażury, które nadają temu cennemu krążkowi optycznej lekkości. Pionowe linie częściowo wypełnione niebieską farbą w dwóch odcieniach, mają nadać medalowi dynamizmu i nawiązać do symboliki imprezy.Medal adidas Runners Piątki Praskiej również jest owalny, ale z częścią mocno podkreślającą dystans 5 km. Lekki, z zawadiacką nutą, bo taki będzie też ten bieg. Pełny radości z biegania! W obu projektach przewidziano miejsce na wygrawerowanie wyniku.

  Treningu w adidas Runners

  Oficjalne treningi przygotowawcze realizuje adidas Runners – społeczność biegowa, która funkcjonuje w Warszawie już od 2017 roku. Każdy, bez względu na poziom sportowy czy wiek, może dołączyć i skorzystać z ogólnodostępnych zajęć. Trzon stanowią codzienne treningi sportowe, prowadzone przez zespół 13 profesjonalnych trenerek i trenerów. Wybór zajęć jest bardzo szeroki – od typowo biegowych treningów, dedykowanych zarówno doświadczonym biegaczom, jak i zupełnym nowicjuszom, poprzez całą gamę treningów technicznych i uzupełniających, aż po zajęcia z jogi i tańca. Udział w treningu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji w aplikacji adidas Running.  

  Skip to content