• 9. Nocny Półmaraton Praski
 • 7 września 2024
 • Piątka Praska

  7. Nocny adidas Półmaraton Praski – Nowicki i Bernardelli triumfatorami

  7. Nocny adidas Półmaraton Praski – Nowicki i Bernardelli triumfatorami

  Adam Nowicki (MKL Szczecin) zwyciężył w siódmej edycji Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego. Liczącą 21 km 97 m trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej części Warszawy, pokonał w czasie 1:04.14. Wśród kobiet najszybsza była Iwona Bernardelli (KS Prefbet Sonarol) – 1:14.01.

  Od pierwszego kilometra tempo biegu dyktowali Nowicki oraz dwukrotny triumfator tej imprezy Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik).

  “Cieszy oczywiście zwycięstwo, ale też sprzyjające warunki i to, że odegrałem się za 2017 rok, kiedy byłem tu czwarty” – mówił triumfator zaraz za linią mety.

  Jastrzębski opowiadał, że od siódmego kilometra rywal zaczął mu uciekać.

  “Próbowałem go gonić, zacząłem mieć takie szarpane tempo. Na ósmym zaczął biec swoje i doleciał na metę z dobrym czasem. Mi było ciężko, ale warunki na trasie fajne, dobra pogoda, bezwietrznie, bardzo dużo ludzi wspierało nas” – opowiadał.

  Wspomniał, że najbardziej cieszy go rocznica ślubu zwieńczona na sportowo.

  “Żona wystartowała na pięć kilometrów, więc w ten sposób uczciliśmy naszą miłość. W końcu to sport nas połączył i dzięki bieganiu mamy siebie” – mówił z uśmiechem.

  Bernardelli nie kryła po biegu… braku zmęczenia.

  “Świetnie się czuję, ten start to dobry prognostyk przed nadchodzących Maratonem Warszawskim. A dzisiaj najbardziej urocze było, jak przebiegałam pod domem, na Gocławiu, i słyszałam, jak kibicowali mi moi sąsiedzi” – relacjonowała.

  Drugie miejsce z zaskoczeniem przyjęła Emilia Mazek.

  “Szok, szok, szok. Myślałam, że się nie uda, a tu taki wynik i życiówka! Najprzyjemniejszy półmaraton w moim życiu. Sprzyjało wszystko: trasa, pogoda, kibiców mnóstwo, na każdej ulicy swoje imię słyszałam” – zaznaczyła.

  Bardzo pozytywnie zdziwiona była też Anna Szymanek-Pasternak, która wbiegła na metę, jako 190. osoba, co oznaczało, że wygrała auto Mercedes-Benz na weekend, jako nagrodę w konkursie autoryzowanego dealera – MB-Motors (firma ufundowała trzy takie nagrody).

  „Bardzo miło! Nie słyszałam o tym konkursie, nie celowałam w ten wynik. Już wychodziłyśmy z miasteczka, a nagle usłyszałam swoje nazwisko i taka niespodzianka. To był mój pierwszy półmaraton. Było bardzo fajnie, a przyjechałam tu specjalnie na bieg z koleżanką z Wrocławia” – opowiadała.

  W półmaratonie wystartowały 4103 osoby, a kolejnych 1543 w towarzyszącej mu adidas Runners Piątce Praskiej.

  Najszybciej dystans 5 km pokonał Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) – 14.38, a wśród kobiet Natalia Bielak (KS SMS Szklarska Poręba) z rezultatem 16.14.

   

  Wyniki 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego:

  mężczyźni

  1. Adam Nowicki (MKL Szczecin) 1:04.14
  2. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) 1:06.25
  3. Mariusz Giżyński 1:07.17

  kobiety

  1. Iwona Bernardelli 1:14.01
  2. Emilia Mazek 1:14.55
  3. Beata Popadiak 1:18.12

  Wyniki adidas Runners Piątki Praskiej:

  5 km mężczyźni

  1. Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) 14.38
  2. Artur Olejarz (MKL Szczecin) 14.40
  3. Tomasz Biskupski 14.58

  5 km kobiety

  1. Natalia Bielak (KS SMS Szklarska Poręba) 16.14
  2. Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) 16.43
  3. Mariola Baranowska 16.46
  Skip to content