• 6. Wieczorny 4F Półmaraton Praski
 • 31 sierpnia 2019, 20:30
 • Oprawa muzyczna 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego

  Oprawa muzyczna 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego

  Na trasie tegorocznego 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego znajdzie się pięć punktów muzycznych, aby w rytmach m.in. muzyki klubowej, rockowej i popowej łatwiej Wam było zmierzać do mety! Do tego w sobotni wieczór czeka Was wspaniały doping m.in. bębniarzy!

  Zaczynamy jednak od setów przygotowanych przez Chillizet. Muzyka od naszego partnera medialnego, którego możecie słuchać na w Warszawie na 101,5 FM, Katowicach 93,6 FM, Krakowie 93,7 FM  lub online będzie towarzyszyła Wam podczas odbioru pakietów startowych w naszym Biurze Zawodów na terenie SOHO Factory.

  1 września w przedstartowy klimat wprowadzą Was instruktorzy Corefitness, którzy poprowadzą rozgrzewkę w dynamicznych rytmach, a później… później już czeka Was muzyczny power na starcie, a dalej różnorodnie nagłośniona trasa półmaratonu.

  Na pierwszym punkcie DJ będzie serwował głównie hip-hop, ale pojawią się również wskazane przez Was na Facebook’u propozycje. Czyli między innymi wstawki z… disco polo. Trochę luzu i uśmiechu, a dla niektórych trochę… motywacji, by minąć tę strefę i szybko podążać do kolejnej.

  Na ul. Francuskiej – jak przystało na to miejsce – stacja Osiecka z warszawskim DJ-em, producentem i dziennikarzem muzycznym – Rawskim, autorem m.in. serii kompilacji „Arrivals & Departures”. Od wielu lat w radiowej Czwórce prowadzi audycję „Niedzielna Sesja”.

  Na Wale Miedzeszyńskim (pomiędzy ul. Kadetów a mostem Siekierkowskim) towarzyszyć Wam będzie z kolei muzyka rockowa, nad którą czuwać będzie DJ Pro, związany ze sceną muzyczną od lat 90. Na koncie ma występy z wieloma artystami zagranicznymi. Wyprodukował ponadto remiksy dla takich artystów jak Sistars oraz Reni Jusis.

  Na poziomie basenów KORA na Wale Miedzeszyńskim królować będzie muzyka klubowa z Bertem – prawdziwym weteranem sceny klubowej. Ten miłośnik dobrych brzmień, które w każdy weekend testuje w czołowych klubach oraz festiwalach, współtworzy projekty – Last Robots oraz Holiday 80. Jest także dziennikarzem muzycznym, prowadzi audycję „Kluboteka” w Polskim Radio Czwórka.

  Kolejny punkt muzyczny – tym razem popowy – na Wale Miedzeszyńskim (na poziomie Restauracji Portowej) należeć będzie do iRobot, czyli Igora Fleiszera – DJ-a, producenta i remiksera, obecnego na scenie przeszło 16 lat. Regularnie występuje w najlepszych klubach oraz festiwalach. Wraz z Bertem tworzy Last Robots. Jego drugim producenckim projektem jest PIONA, a utwór „Lawina“ nagrany pod tym szyldem można usłyszeć w stacjach radiowych w całej Polsce.

  Pod mostem Łazienkowskim biegaczy rozgrzewać będzie zespół zaraZZaraz, który powstał w 2015 r. Choć jego skład docelowy formował się jakiś czas, na początku 2017 r. udało mu się nagrać pierwsze pięć piosenek i wyprodukować z nich mini album – czyli EP nr1. zaraZZaraz to zwycięzcy festiwalu RockPoint Otwock 2017, a także finaliści polskiej edycji międzynarodowego festiwalu Emergenza 2017/2018. Obecnie pracują nad kolejnymi piosenkami, chcą nagrać pełną wersję płyty i koncertują, gdzie się da.

  Dodatkowy zastrzyk niesamowitej energii przekażą biegaczom bębniarze ze Strefy Rytmu, która zlokalizowana będzie w kilku punktach: na ul. Saskiej, pod mostem Kolejowym przy PGE Narodowym, przy moście Świętokrzyskim oraz ul. Abrahama. Strefa Rytmu to działająca w Warszawie od ponad 10 lat szkoła gry na bębnach. Początkowo na Woli, obecnie związana z Pragą, skupia wokół siebie entuzjastów gorących rytmów afrykańskich i latynoskich. Instruktorzy Strefy Rytmu to profesjonalni muzycy, którzy grając na bębnach od ponad 20 lat odwiedzili wielokrotnie Afrykę, Brazylię i Kubę, by tam czerpać i uczyć się ze źródeł. Prowadzone przez Kubę Pogorzelskiego lekcje gry na afrykańskim bębnie djembe to najbardziej popularne zajęcia bębniarskie w Warszawie. Reprezentacja uczniów i instruktorów oraz osób związanych ze szkołą od lat jest obecna na Półmaratonie Praskim, zapewniając gorący doping biegaczom.