• 7. Nocny adidas Półmaraton Praski
 • 3 września 2022
 • Piątka Praska

  Muzyczne brzmienie 6. Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego

  Muzyczne brzmienie 6. Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego

  Podczas tegorocznej edycji 4F Półmaratonu Praskiego biegaczom towarzyszyła będzie i muzyka, i taniec. Zachęcamy do zapoznania się z muzyczną zapowiedzią naszego biegu.

  Jeszcze przed startem, na scenie w miasteczku biegowym wystąpią tancerze ze szkoły tańca Swing Avenue Dance School. Swing Avenue to wehikuł czasu, który na co dzień łączy Warszawę z nowojorską Lenox Avenue lat 30. XX w., tyglem kultur afroamerykańskiej, latynoskiej, karaibskiej i hiszpańskiej, centrum tętniącego tańcem i muzyką jazzową Harlemu. Swing Avenue to radość płynąca z tańca i niepowtarzalna okazja, by wspólnie z drugim człowiekiem wyruszyć w przygodę po świecie tanecznej improwizacji w rytm energetyzującego swingu.

  A na trasie 4F Półmaratonu Praskiego będzie bardzo rytmicznie: będą punkty z DJ’ami, zespoły muzyczne, bębniarze.

  Na trasie biegu znajdą się cztery punkty z DJ’ami:

  iRobot –  stacja POP
  iRobot czyli Igor Fleiszer. DJ, producent, remikser. Na scenie od przeszło 16 lat. Regularnie występuje w najlepszych klubach oraz festiwalach.  Wraz z Bertem tworzy Last Robots. Jego drugim producenckim projektem, jest PIONA a utwór „Lawina“ nagrany pod tym szyldem można usłyszeć w stacjach radiowych w całej Polsce.

  Bert –  stacja KLUBOWA
  Bert to prawdziwy weteran sceny klubowej. Miłośnik dobrych brzmień, które w każdy weekend testuje w czołowych klubach oraz festiwalach. Współtworzy projekty – Last Robots oraz Holiday 80. Jest także dziennikarzem muzycznym, prowadzi audycję „Kluboteka” w Polskim Radio Czwórka.

  Rawski – stacja OSIECKA

  Rawski – warszawski dj, producent i dziennkarz muzyczny. Połowa duetu PIONA. Autor m.in. serii kompilacji „Arrivals & Departures”. Od wielu lat w radiowej Czwórce prowadzi audycję „Niedzielna Sesja”.

  DJ Pro – stacja ROCK
  DJ Pro ze sceną muzyczną związany jest od lat 90. Swoją przygodę jako DJ zaczynał w rodzinnym Olsztynie. Na koncie ma występy z wieloma artystami zagranicznymi. Wyprodukował remiksy dla takich artystów jak: Sistars oraz Reni Jusis.

  Gorący doping wspomogą bębniarze ze Strefy Rytmu – najpopularniejszej szkoły gry na bębnach afrykańskich w Warszawie, prowadzonej od lat na warszawskiej Pradze przez Kubę Pogorzelskiego. Tym razem będą to trzy składy bębniarzy:

  Strefa Rytmu Run Lovers – to grupa osób, która uwielbia grać dla biegaczy Półmaratonu Praskiego. Byli z nami już wielokrotnie i to właśnie bębnienie na biegu jest ich ulubioną formą wystąpień publicznych. Wzajemna wymiana energii między sportowcami i muzykami jest dla nich niezapomnianym i uwielbianym przez nich przeżyciem. Z niecierpliwością czekają na każdą kolejną edycję Półmaratonu Praskiego i tym razem też nie mogą się już doczekać naszego wieczornego spotkania.

  Strefa Rytmu All Stars – to najstarsi stażem i najbardziej doświadczeni bębniarze tej warszawskiej szkoły gry na bębnach. Uwielbiają moc i energię afrykańskich bębnów djembe, od lat grają z niesłabnącą radością i energią, którą z przyjemnością dzielą się z innymi. Tegoroczny pobyt w stolicy Gwinei – Konakry – dodał im nowych sił i inspiracji. Wszystko to usłyszeć będzie można na Półmaratonie Praskim.

  Kuba Pogorzelski &Co – to grupa, której przewodził będzie Kuba osobiście. Na nasz bieg przygotują nowe aranżacje najbardziej skocznych i tanecznych zachodnioafrykańskich rytmów. Rytmów, które porywają i niosą nogi tak samo mocno i do tańca, i do biegu niezależnie od kontynentu.

  Biegowi półmaratończyków towarzyszyć będą także zespoły muzyczne:

  WATERSIDE (rock) – Zespół powstał w kwietniu 2017 r. w Białymstoku. Tworzy utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych. Zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych i plenerowych w północno-wschodniej Polsce, był półfinalistą Rockowań 2017 i 2019, brał udział w Blues-Rock Festiwalu w Siemiatyczach i Łomży, gdzie otrzymał wyróżnienie, uczestniczył w finale WOŚP w Łomży, grał na akcji Motoserce w Białymstoku, supportował między innymi CLEO, dzielił scenę z Oddziałem Zamkniętym czy Luxtorpedą. W grudniu 2018 r. wydał płytę live z sześcioma utworami. Tytułowy utwór z tej płyty „Nothing to lose” utrzymuje się ósmy miesiąc z rzędu na czołowych miejscach Listy Przebojów Kultowej Akadery, białostockiego radia, a ostatnio nawet ją pięciokrotnie wygrał !

  TABULARASA (hard rock) – Czterech facetów z muzycznym bagażem doświadczeń, który pewnego dnia zostawili na peronie, by wsiąść wspólnie do pociągu i mkną przed siebie w rytmie hard rocka. Trzymają w rękach kartę. Czystą kartę. TabulaRasa!

  W skład zespołu wchodzą: Marcin „Brygi” Brieger – wokal, gitary. Wirtuoz swoich własnych możliwości, które trzeba rozpatrywać przez pryzmat artyzmu niedbałej kategorii. Zwierzęta i rzeki kocha bardziej niż ludzi. Michał „Mici” Cierlica – gitary. Mąż, ojciec i wieczny student muzyki. Miłośnik fitnessu, dobrej pizzy i zimnego piwa. Kolekcjoner kości i pedant brzmienia wyznający jedną zasadę: loud is better. Ireneusz „Iras” Musik – gitara basowa. Brodacz kochający kraftowe piwo i czerń w ubiorze. Dobrze czuje się w trakcie pieszej oraz rowerowej podróży. Piotr „Smoku” Smok – perkusjonalia. Odkrywca siebie i rzeczywistości.. Wielbiciel prawdy w sztuce i na co dzień.

  BOURBON BLUES QUALITY (blues i country) – To czterech facetów grających bluesa, czasem ciężkiego bluesa, czasem wręcz rocka, ale zdarza się im również grać lekkie i skoczne country. Ich muzyka spotyka się z pozytywnym odbiorem na koncertach.

  To nie wszystkie muzyczne atrakcje. Na Gocławiu dodatkowo spodziewajcie się eksplozji dźwięków z punktu kibica zlokalizowanego na Wale Miedzeszyńskim klubu Explosion.

  Energii na ostatnich kilometrach doda za to strefa marki Red Bull, która powstanie na Wybrzeżu Szczecińskim, przy moście Poniatowskiego.

  Z takim dopingiem nogi same doprowadzą na metę. A tam finiszerów przywitamy muzycznymi przebojami, serwowanymi we współpracy z Radiem ZET!