4F Piątka Praska – bieg na 5 km

Kolejny raz Nocnemu 4F Półmaratonowi Praskiemu towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska, czyli bieg na 5 km. 3500 osób chcących zmierzyć się z krótszym dystansem z błoni PGE Narodowego wystartuje w sobotę, 31 sierpnia o godz. 19.30, czyli godzinę przed półmaratończykami. Trasa biegu ponownie będzie wiodła klimatycznymi fragmentami Pragi Północ, a meta zlokalizowana będzie vis a vis mety 4F Półmaratonu Praskiego, w centrum miasteczka biegowego.

4F Piątka Praska dedykowana jest zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z bieganiem, jak i doświadczonym biegaczom potrzebującym rywalizacji na krótszym dystansie. Bieg ten jest doskonałą okazją do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnej zabawy.

W 2018 roku 4F Piątkę Praską ukończyło 2528 osób, a najszybciej (czas 14.46) zrobił to rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z Arturem Kozłowskim.

„Po maratońskiej rywalizacji w mistrzostwach Europy ten start to miał być +fun run+, ale… wyszło troszkę inaczej. Świetna trasa, dobra atmosfera, więc po strzale startera ciężko było się powstrzymać i biec spokojnie. Adrenalina niosła do przodu, włączyła nam się taka zdrowa rywalizacja” – powiedział Kozłowski.

Wśród kobiet najlepsza w 2018 roku w biegu na 5 km była wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na stadionie oraz w biegach ulicznych – Ewa Jagielska, która uzyskała 16.16.